Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

B2B

„Z pasją dostarczamy lepsze rozwiązania, które czynią Twoje życie łatwiejszym, dobrze wpływają na zdrowie, dają radość i pozytywną energię do działania. Satysfakcjonują nas tylko te działania, które pomagają odnieść sukces
 i zostać docenionym”
.
misja Huty Szkła Termisil.


ZDROWY BIZNES Z PARCIEM NA SZKŁO

Moda na zdrowie i ekologię na stałe wpisała się w życie współczesnych pokoleń. Chcąc jeść smacznie, dietetycznie i niebanalnie, wciąż poszukujemy oryginalnych smaków i nowych, bezpieczniejszych materiałów służących do przygotowywania, serwowania i przechowywania żywności. Nasza kuchnia pod każdym względem staje się coraz bardziej nowoczesna i ekologiczna. W nurcie tym istotną rolę odgrywa szkło żaroodporne.  

TERMISIL Glass Sp z o.o. to ponad 100 lat tradycji, a także najnowsze rozwiązania technologiczne. To polska firma, jedyna huta w naszym kraju i jedna z zaledwie dwóch w tym rejonie Europy, która wytwarza żaroodporne szkło borokrzemowe. Termisil stale inwestuje w swój rozwój. W trosce o wysoką jakość usług wdraża system zarządzania jakością ISO 9901, a także modernizuje linie produkcyjne oraz dba o jak najlepsze zarządzanie kosztami funkcjonowania. Dzięki temu uzyskuje zwiększoną wydajność produkcji. TERMISIL Glass Sp z o.o. posiada najnowocześniejsze na świecie technologie produkcyjne i jest jedynym na rynku polskim producentem szkła z własną zastrzeżoną marką TERMISIL. Fakt ten stanowi niewątpliwy powód do dumy dla przedsiębiorstwa, ale także bezpośredni dowód, dla którego to właśnie w ręce tego producenta warto powierzyć swoją kuchnię! Hasłem przewodnim firmy jest: „Zdrowo, smacznie, ładnie, ekologicznie!”. Naczynia produkowane przez hutę mają nowoczesny design, a ich używanie pozwala na przyrządzanie smacznych i naturalnych potraw.

Szkło jest wyjątkowym materiałem. Ma bardzo wiele nowoczesnych zastosowań, ale też bogatą historię. Najstarsze znalezione przedmioty wykonane częściowo ze szkła mają około 9 000 lat. Najprawdopodobniej wynalezienie interesującego nas materiału zawdzięczamy przypadkowemu dostaniu się piasku na powierzchnię przedmiotów glinianych przed ich wypaleniem. Na początku szkło było tylko polewą na naczyniach ceramicznych. Badania archeologiczne zaświadczają o istnieniu w Polsce pracowni produkujących szkło już w X wieku. Rozkwit produkcji szkła na terenie Polski miał jednak miejsce dużo później - w XVIII i XIX wieku. Pod koniec XIX rozwinęła się na ziemiach polskich produkcja na skalę przemysłową. Od 1905 roku Huta Szkła z Wołomina ciągle kultywują tę tradycję.

Obecnie w asortymencie huty Termisil znajduje się wiele produktów żaroodpornych - estetycznych i nowoczesnych propozycji odpowiednich do przygotowania każdej potrawy. W ofercie firmy znalazły się więc garnki do gotowania, brytfanny do pieczenia, naczynia żaroodporne, a także zaparzacze, salaterki, dzbanki, szklanki i filiżanki służące nam praktycznie na co dzień. Naczynia te stosowane są na wszystkich etapach przygotowywania, podawania i konsumowania żywności i napojów i są przydatne zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach czy restauracjach. Konsumenci cenią szkło w kuchni za jego niezwykłe właściwości pozwalające chronić potrawę przed utratą cennych mikroelementów oraz zachować ich naturalny smak i zapach. Przygotowywanie potraw w szkle właściwie nie wymaga tłuszczu, dania są znacznie mniej kaloryczne. Dodatkowym atutem zaś jest jego ekologiczny aspekt. W procesie wytopu szkła zużywa się mniej energii i obniża się emisję dwutlenku węgla do atmosfery w stosunku do produkcji z wykorzystaniem innych surowców. Poza tym nie od dziś wiadomo, że szkło podlega pełnemu recyklingowi, a więc procesowi polegającemu na przekształcaniu produktu szklanego w taki sposób, by mógł on zostać powtórnie wykorzystany.

W odpowiedzi na oczekiwania klienta oraz potrzeby rynku biznesowego powstała cała gama produktów przeznaczonych do sektora B2B. Dzięki temu wszystkie naczynia spełniają kilka funkcji łącząc design z komfortem użycia oraz funkcją wizerunkową. Obecnie Termisil posiada specjalną ofertę dla firm zainteresowanych promocją swojej marki poprzez dystrybucję naczyń szklanych z logo firmy lub produktu. Znak firmowy lub hasło przewodnie, można na życzenie umieścić na garnkach szklanych, a także na wybranych dzbankach i szklankach. Taki produkt bez wątpienia zostanie zauważony, zdobędzie uznanie konsumentów i wpłynie pozytywnie na wizerunek Państwa firmy, produktów i usług. Jest to ciekawa forma promocji, a także budowania świadomości marki, która na stałe wpisze się w pamięć klienta. Oferta skierowana jest do firm z różnych branż, przede wszystkim dla:

  • producentów napojów takich jak kawy, herbaty, zioła, soki czy piwa;
  • producentów innych wyrobów, których spożycie wiąże się z naczyniami szklanymi, takich jak galaretki, sałatki, zupy w proszku czy też mrożonki;
  • sieci hoteli, restauracji, barów etc.

Naniesienie dowolnego logo nie zmienia w żaden sposób doskonałych właściwości szkła borokrzemowego – pozostaje ono odporne na temperatury, jest trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Starannie opracowany skład chemiczny szkła gwarantuje nie tylko trwałość naczyń i łatwość czyszczenia, lecz także bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością.

Termisil jest także przygotowany do produkcji naczyń według własnych projektów klientów. Dzięki temu zarówno wytwórcy produktów spożywczych, jak i firmy chcące obdarować swoich kontrahentów i potencjalnych klientów praktycznymi upominkami, mogą utrwalić w naszych naczyniach swój indywidualny charakter. Producentom gotowych dań proponujemy dopasowane do typu dania pojemniki, w których produkt można sprzedać, a potem podgrzać i zaserwować. Odporność szkła borokrzemowego na nagłe zmiany temperatur pozwala na przykład szybko i łatwo przyrządzić zdrowe i smaczne dania bazujące na mrożonych warzywach. Wytwórcy napojów – zarówno soków czy herbat, jak i alkoholi – mogą zastanowić się nad dołączeniem do swoich wyrobów dzbanków lub szklanek ze szkła borokrzemowego. W przejrzystym szkle można bez przeszkód napawać się konsystencją i barwą napoju, bez względu na to, czy będzie to gorąca herbata lub napar z ziół, czy też zimne piwo albo schłodzony sok. Później takie naczynie może być wielokrotnie wykorzystywane, za każdym razem utrwalając w pamięci markę i przypominając klientowi swoim kształtem i rewelacyjnymi właściwościami o produkcie, dzięki któremu trafiło do jego kuchni. Naczynia Termisil będą bardzo długo służyć swoim właścicielom, ponieważ są wysoce odporne na zarysowania i nie mają skłonności do matowienia, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania wciąż będą błyszczeć jak nowe. Zamawiając partię naczyń o indywidualnej formie, mają Państwo możliwość umieszczenia na nich na stałe wybranego logotypu.

W relacjach B2B Termisil wspiera wszystkich swoich partnerów we wszelkich działaniach promocyjnych. Naczynia ze szkła borokrzemowego Termisil są znakomitym uzupełnieniem każdej promocji napojów czy innych produktów spożywczych. Nie tylko prowadzą do wzrostu sprzedaży, lecz dzięki swoim unikatowym walorom (nowoczesna technologia, estetyka, wysoka jakość, ekologiczność czy wytrzymałość) pozytywnie wpływają na wizerunek każdej promowanej marki herbaty, kawy, naparów, ziół, napojów oraz żywności. Po podjęciu decyzji na temat współpracy szybko można zapoznać się z jej efektami i wykorzystać je na szeroką skalę, ponieważ Termisil jest w stanie wyprodukować w ciągu jednego dnia nawet kilkadziesiąt tysięcy (w przypadku szklanek) lub kilkanaście tysięcy (w przypadku innych produktów) egzemplarzy danego typu. Huta Termisil produkuje dwa typy wyrobów: cienkościenne, a wśród nich: szklanki, filiżanki, dzbanki i garnki oraz ze szkła prasowanego (inaczej grubościennego), z którego produkowane są: naczynia do zapiekania, brytfanny, salaterki oraz naczynia grill & drop ze specjalnym systemem nawilżania potraw.

Na szczególne podkreślenie zasługuje możliwość stworzenia indywidualnego naczynia będącego odpowiedzią na zapotrzebowanie produktów innego rodzaju przemysłu. W szczególności ma to zastosowanie w branży spożywczej. Idealnym przykładem będą szklane opakowania dodawane do popularnych na polskim rynku dań instant, bądź mrożonek. Wyprodukowanie takiego „opakowania” stwarza wiele możliwości promocji produktu. Od elementów prospołecznych, takich jak ekologia, czy zdrowie (szkło nie uczula), po możliwość kolekcjonowania poszczególnych naczyń. Daje to podstawę do naprawdę innowacyjnej kampanii reklamowej.

Tak więc nasi klienci mają do wyboru:

  • możliwość zakupu produktów z magazynu wyrobów gotowych, oferowanych w bardzo szerokiej gamie;
  • możliwość zakupu produktów z magazynu półwyrobów z opcją naniesienia własnego logo klienta oraz przygotowania i wykonania przez nas zindywidualizowanego opakowania;
  • możliwość zakupu naczyń prasowanych z opcją naniesienia wypukłego logo klienta;
  • możliwość wyprodukowania serii pod indywidualne zamówienie klienta, pod jego projekt techniczny uzgodniony z naszym działem marketingu i rozwoju nowych produktów – uzgadniane są wtedy indywidualnie koszty produkcji i minima produkcyjne.

Szkło Termisil to szkło borokrzemowe, które jest znacznie bardziej trwałe i estetyczne niż oferowane przez większość firm szkło sodowe. Pozwala czerpać czystą przyjemność płynącą z gotowania i przez długi czas cieszyć się nieskazitelnym wyglądem naczyń. Szkło TERMISIL jest idealnym partnerem w każdej kuchni! Oferta TERMISIL dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Zachęcamy do współpracy!