Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

GRILL& DROP INNOWACJA

Nasze produkty są dopracowane pod każdym względem, produkowane z myślą o najbardziej wymagających konsumentach. Nieustannie rozwijamy procesy technologiczne zgodne
z najwyższymi standardami. Dzięki stale prowadzonym badaniom nad doskonaleniem naszych wyrobów, wprowadzamy prawdziwe innowacje!

Podstawowym surowcem w produkcji naczyń Termisil jest unikalne, żaroodporne szkło boro-krzemowe. Szkło Termisil  ze względu na swój skład chemiczny ma wysoką odporność mechaniczną i na nagłe zmiany temperatur  w stosunku do zwykłego szkła - daje gwarancję bezpieczeństwa i zdrowia.
Powstające naczynia są odpowiednio profilowane według przeznaczenia do użycia. Przykładem naszych wyrobów są brytfanny, doskonałe do pieczenia szerokiej gamy potraw (owoce, warzywa, mięsa, ryby).
W asortymencie posiadamy aż dwie linie takich naczyń: Classic oraz Grill&Drop.

Chcielibyśmy przedstawić szerzej najbardziej innowacyjny produkt – naczynie do pieczenia z opatentowanym systemem Grill&Drop 5.1. Produkt wyróżnia się przede wszystkim wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań
w technologii. W pokrywie zastosowaliśmy specjalne szklane krople, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt w postaci równomiernego nawilżania pieczonej potrawy. Natomiast dno naczynia skonstruowaliśmy z wykorzystaniem szklanych ryfli, za pomocą których potrawa jest chroniona przed przywieraniem. Tak zaprojektowane naczynie do pieczenia gwarantuje termo-obieg aromatu i pary wodnej, czyniąc potrawy soczystymi, miękkimi i aromatycznymi.
Indyk, kaczka, ryby, zapiekanka, mięsa – można by tak wymieniać bez końca! Pojemne, żaroodporne naczynie jest bowiem doskonałe do wielu potraw. Użyteczność brytfann jest nieoceniona, dania przygotowane są smacznie, zdrowo i stylowo! Można w nich jednocześnie piec i kolorowo podawać do stołu. Naczynie składa się
z dwóch części: brytfanny i głębokiej pokrywy, która dodatkowo posłużyć może do przygotowywania innych potraw.

System Grill&Drop to innowacja polskiej firmy Termisil, której produkty znane są z szeregu pożądanych właściwości: nie matowieją w zmywarce, są odporne na zarysowania i nagłe zmiany temperatur. Warto dodać, iż szkło Termisil z którego są wykonane, jest niezwykle wytrzymałe na zakres temperatur od -50st.C do +500st.C. Co ważne, naczynia są także komfortowe w użyciu - to wielka zaleta, można bowiem bez obaw o zdrowie
i wartości odżywcze potraw, przechowywać je w lodówce czy też podgrzewać w mikrofalówce. Zwracamy szczególną uwagą na bezpieczeństwo, dlatego nasze produkty nie wchodzą w reakcję z żywnością, nie absorbują zapachów i są w 100% bezpieczne dla dzieci – nie zawierają alergenów.

Zastosowanie kropli szklanych w pokrywie daje efekt równomiernego nawilżenia potrawy.

Zastosowanie ryfli szklanych na dnie naczynia chroni potrawę przed przywieraniem.


GRILL & DROP System wymusza termoobieg aromatu i pary wodnej.


Efekt: soczyste, aromatyczne i smaczne mięso.