Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

Warto wiedzieć

Produkty, które najbardziej przebarwiają zęby
Obrazek dla aktualnoci

Pisaliśmy już o składnikach odżywczych, które mają wpływ na zdrowie zębów. Artykuł jest w tym miejscu. Jednak nie ma się co oszukiwać: więcej jest tego, co jemy, przeszkadza zębom, a nie im pomaga. Wiele produktów powoduje też ich przebarwienia. Wymieniliśmy je poniżej. Czy to oznacza, że powinniśmy z nich zrezygnować? Oczywiście, że nie. Co nie zmienia faktu, że o zęby dbać trzeba.

wicej
Jak zmniejszyć poziom cholesterolu?
Obrazek dla aktualnoci

Nie będzie o farmaceutykach, bo o tych powiedzą więcej Wam lekarze, którzy jednocześnie poinformowali Was, że zły cholesterol HDL przekroczył już normy i dobrze byłoby zbić jego poziom. Poza lekami na cholesterol pomogą wcale nie duże zmiany w diecie. Jakie? Oto one.

wicej
Żurawina – samo dobro
Obrazek dla aktualnoci

Kilkanaście lat temu w polskiej kuchni powszechnie prawie nieznana, obecnie pojawia się bardzo często. Mowa oczywiście o żurawinie. I bardzo dobrze, że tak się dzieje, ponieważ te niepozorne niewielkie owoce mają wiele właściwości zdrowotnych. Dlatego zachęcamy do wykorzystywania żurawiny w swojej diecie. Dlaczego? Sami przeczytajcie.

wicej
Ciekawostki kuchenne przydatne dla każdego [część druga]
Obrazek dla aktualnoci

Pierwszy nasz artykuł z ciekawostkami i poradami kuchennymi, który przeczytacie w tym miejscu, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy kontynuować ten wątek, przedstawiając koleją garść porad, które mogą się okazać bardzo pożyteczne dla każdego z nas.

wicej
Sól: co za dużo, to….
Obrazek dla aktualnoci

No właśnie – niezdrowo. W przypadku soli to powiedzenie sprawdza się aż nadto. Nadmiar soli, o czym dobrze wiemy, jest szkodliwy, to jednak jej niedobór nie jest wskazany. Może więc przyjrzymy się kilku prawdom o soli?

wicej