Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

Warto wiedzieć

Ciekawostki kuchenne przydatne dla każdego [część druga]
Obrazek dla aktualnoci

Pierwszy nasz artykuł z ciekawostkami i poradami kuchennymi, który przeczytacie w tym miejscu, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy kontynuować ten wątek, przedstawiając koleją garść porad, które mogą się okazać bardzo pożyteczne dla każdego z nas.

 

Ryby mrożone jak świeże

Dobrze by było, gdybyśmy zawsze wybierali ryby świeże, ale czasem trzeba kupić mrożone. A mrożone nie są już tak smaczne. Na szczęście jest sposób, aby mrożonym rybom przywrócić smak świeżych. W tym celu trzeba je rozmrażać w mleku.

Śledzie są zbyt słone, a my nie mamy czasu…

Mleko przydaje się nie tylko przy odmrażaniu ryb, ale również przy marynowaniu śledzi. Płaty śledziowe, które kupimy w sklepie, zwykle są bardzo słone, co jest zrozumiałe, bo dzięki temu lepiej się konserwują. Jednak nadmiar soli nie jest ani zdrowy (o czym przeczytacie tu), ani smaczny. A nie zawsze jest czas, aby zostawiać śledzie na noc w wodzie, aby się odmoczyły. Dużo szybciej utracą sól, jeśli pomoczymy je w mleku.

Gdy jajka na miękko smakują gorzko

Jak ugotować jajka na miękko, a jak na twardo?

Wiele osób ma z tym problem, a nie każdy ma ochotę na stanie ze stoperem nad garnkiem. Sposób na ugotowanie jajek na oba sposoby jest na szczęście dość prosty: wkładamy jajka do jeszcze zimnej wody i gotujemy. Tuż po zagotowaniu wyciągamy jajka – wtedy będą na miękko. Jeśli chcemy, aby były na twardo, wyłączamy gaz i zostawiamy je w wodzie do wystygnięcia – wtedy zetną się również żółtka.

Jak obrać pomidory ze skórki?

Nie wszyscy lubią skórkę z pomidorów, nie we wszystkich potrawach jest ona pożądana. Ale obrać pomidora ze skórki nie jest tak łatwo, chyba, że wcześniej sparzymy go wrzątkiem i chwilę go w nim pomoczymy. Wtedy skórka powinna odchodzić lekko. Zresztą zawsze owoce i warzywa powinniśmy parzyć wodą, aby usunąć z nich wszystkie zabrudzenia i bakterie.