Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

Warto wiedzieć

Żurawina – samo dobro
Obrazek dla aktualnoci

Kilkanaście lat temu w polskiej kuchni powszechnie prawie nieznana, obecnie pojawia się bardzo często. Mowa oczywiście o żurawinie. I bardzo dobrze, że tak się dzieje, ponieważ te niepozorne niewielkie owoce mają wiele właściwości zdrowotnych. Dlatego zachęcamy do wykorzystywania żurawiny w swojej diecie. Dlaczego? Sami przeczytajcie.

Dba o układ moczowy

Usuwa z niego takie bakterie, jak e-coli, co zmniejsza ryzyko zapalenia pęcherza. Żurawina zapobiega również powstawaniu kamieni w nerkach. Ale uwaga – ci, którzy problem z kamieniami już mają, powinni unikać żurawiny, ponieważ zawiera ona szczawiany.

Dba o układ krwionośny

A to dzięki temu, że ogranicza odkładanie się w naszych aortach złego cholesterolu, a sprzyja temu dobremu. Dzięki temu ogranicza ryzyko wystąpienia miażdżycy i innych chorób z cholesterolem w tle.

Idealna na zęby i układ pokarmowy

\

Zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej, dzięki czemu łatwiej jest nam je zachować w zdrowiu. Przede wszystkim jednak antybakteryjne właściwości żurawiny skutecznie walczą ze wrzodami żołądka oraz problemami związanymi z jelitami i dwunastnicą.

Zawiera antyoksydanty

A te z kolei zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.