Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

Warto wiedzieć

Olej lniany – prawdopodobnie najzdrowszy
Obrazek dla aktualnoci

Słyszeliście o diecie dr Budwig? Jeszcze przyjdzie czas, aby nieco o niej napisać, bo jest to bardzo ciekawa (i według niektórych kontrowersyjna) metoda żywieniowa, ale już teraz powiem, że opiera się ona na oleju lnianym. Według dr Budwig (i nie tylko jej), olej lniany to bodaj jeden z najzdrowszych składników żywieniowych, jakie mogą się znaleźć w naszej kuchni. Dlaczego? Już sobie to wyjaśniamy.

wicej
Fakty o jabłkach, które trzeba znać
Obrazek dla aktualnoci

Lubicie jabłka? Ja uwielbiam i nie wyobrażam sobie dnia, żebym nie zjadł przynajmniej jednej sztuki. Jabłka zresztą są najlepszym krajowym owocem na zimę, bo najlepiej się przechowują. dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Oto kilka faktów o jabłkach, które trzeba znać.

wicej
Cynk i żelazo na lepsze samopoczucie
Obrazek dla aktualnoci

Stało się – zmianę czasu mamy już za sobą, zaraz po szesnastej jest już ciemno. A będzie jeszcze gorzej i dopiero na przełomie lutego i marca będziemy mogli się spodziewać dnia o normalnej długości. Ostatnie tygodnie roku to okres, za którym niewiele osób przepada. Jednak w przetrwaniu permanentnego półmroku mogą nam pomóc dwa pierwiastki: cynk i żelazo.

wicej
Ciekawostki o żywności genetycznie modyfikowanej
Obrazek dla aktualnoci

Nie będę poruszał tematu, czy żywność genetycznie modyfikowana jest szkodliwa, czy nie, bo to temat na inny szerszy artykuł. Ja sam staram się jej unikać, ale nie wpadam w panikę, gdy jakieś GMO podczas pobytu zagranicą zjem. Do tematu wpływu GMO na zdrowie z pewnością wrócę, a pierwszy wpis na naszym blogu na ten temat będzie poświęcony kilku ciekawostkom.

wicej
Naturalne sposoby na przeziębienie – lecz się samodzielnie
Obrazek dla aktualnoci

Zaliczyliście już jesienne przeziębienie? Wrzesień i październik pogodą nas nie rozpieszcza i sporo osób w łóżkach już wylądowało – biorąc przy okazji różne leki. Ale po co się „truć” lekami, skoro można spróbować domowych środków na przeziębienie? Oto moim zdaniem najlepsze.

wicej