Szkło TERMISIL to unikalne szkło borokrzemowe, trwalsze mechanicznie i odporniejsze termicznie, niż tradycyjne szkło sodowe.

Warto wiedzieć

Można się zajadać gorzką czekoladą
Obrazek dla aktualnoci

Lubicie czekoladę? Kto by jej nie lubił. Czekolada uchodzi za tłustą (w końcu jest robiona z kakao) i słodką. Czyli na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt zdrową. Słodka być nie musi, bo przecież możemy jeść gorzką. A taka to dla nas samo zdrowie. Dlaczego?

wicej
W tych produktach znajdziesz najwięcej błonnika
Obrazek dla aktualnoci

Chociaż błonnik jako taki nie jest trawiony przez nasz układ pokarmowy, to spełnia w nim wiele ważnych funkcji. Ułatwia trawienie innych składników – spożywanie błonnika pozwala więc zachować formę. Pomaga usunąć też zbędne substancje: jest więc bardzo zdrowy. W naszej diecie powinno się pojawiać około 40 gramów błonnika dziennie. Oto gdzie znajdziecie go najwięcej.

wicej
Odczarowujemy czarną herbatę: warto ją pić
Obrazek dla aktualnoci

Lubimy zieloną herbatę, lubimy białą, wiemy, że obie mają całkiem sporo wartości odżywczych. Jednocześnie czarna herbata traktowana jest jak zwykły napój i nic więcej. Zupełnie niesłusznie! Dwie filiżanki dziennie mogą mieć naprawdę dobry wpływ na Twoje zdrowie. Oto dlaczego.

wicej
Mity i prawdy o grzybach
Obrazek dla aktualnoci

Lubicie grzyby? Ja uwielbiam. I bardzo też lubię je zbierać. Niestety mieszkam w dużym mieście, więc okazji nie ma za wiele. Dopiero gdy jadę do rodziców, wybieram się do lasu z ojcem, który jest nota bene świetnym grzybiarzem i dobrze wie, co zbierać, a co należy zostawić w lesie.

wicej
Jak szybko poprawić metabolizm?
Obrazek dla aktualnoci

W Zdrowym parciu na szkło pisałem już, o jakich składnikach pamiętać w codziennej diecie na jesień. Ponieważ poprawa metabolizmu na zimną połowę roku powinna być jedną z ważniejszych spraw, o jakich powinniśmy pamiętać (Drodzy Panowie – Wy również), przyjrzyjmy się temu, jak możemy to zrobić.

wicej