Historia szkła borokrzemowego sięga roku 1915. Wówczas w Stanach Zjednoczonych rozpoczęto testową produkcję tego szkła składającego się z tlenku boru i tlenku krzemu.

TERMISIL Glass jest jednym z kilku europejskich producentów żaroodpornych naczyń kuchennych ze szkła borokrzemowego, które posiadają liczne przewagi nad swoimi substytutami. Szkło borokrzemowe jest zdrowe i posiada unikatowe cechy:

  • Nie wchodzi w reakcję z żywnością
  • Może być wykorzystywane w różnych urządzeniach (piekarniki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, kuchenki elektryczne, zmywarki)
  • Dzięki swoim unikatowym właściwościom (takim, jak odporność na niskie i wysokie temperatury, a także nagłe zmiany temperatur, wytrzymałość), szkło borokrzemowe wykorzystywane jest między innymi w energetyce solarnej, telefonach komórkowych, szybach statków kosmicznych i łodzi podwodnych, zwierciadłach teleskopów
  • Ze szkła borokrzemowego produkuje się również naczynia laboratoryjne oraz pojemniki do przechowywania szczepionek anty-covidowych.

Nasze naczynia przechodzą pozytywnie testy na szok termiczny co najmniej 180 ֯C zgodnie z normą Europejską EN 13 834. Nasze szkło nie zawiera kadmu i ołowiu zgodnie z wymogami Dyrektywy Komisji 2005/31/WE.

Dowiedz się więcej o zaletach produktów Termisil