Wyroby ze szkła borokrzemowego powstają w TERMISIL w oparciu o technologie przyjazne środowisku – niska emisyjność, recycling.

Przy produkcji szkła wykorzystujemy stłuczkę ze szkła borokrzemowego – dzięki czemu oszczędzamy surowce oraz energię elektryczną niezbędną do przetopu szkła.

Działamy w oparciu o krajowe oraz unijne przepisy środowiskowe, a także o własne polityki i procedury ekologiczne w takich obszarach jak: emisje CO2; przetwarzanie, składowanie i utylizowanie materiałów niebezpiecznych czy oszczędzanie energii elektrycznej.

Promujemy szkło jako materiał wytrzymały, zdrowy, nie wchodzący w reakcje z żywnością i ekologiczny (wielokrotnego użytku). Wdrażamy na rynek wyroby, które są ekologiczne. Poniżej kilka przykładów.


Przykład 1

Szklane słomki ECO STRAWS Zestaw 6 prostych słomek żaroodpornych 20 cm wraz z szczoteczką do czyszczenia, które są znacznie bardziej ekologiczne niż jednorazowe słomki z plastiku lub papieru. Nasze słomki są wielokrotnego użytku, można je myć w zmywarkach, są odporne na wysokie i niskie temperatury, a także ich nagłe zmiany, a także nie zawierają BPA, kadmu i ołowiu.


Przykład 2

Pojemniki do przechowywania żywności DAILY

Zestaw pojemników do przechowywania żywności DAILY o różnych pojemnościach (0,6 L; 1,1, L oraz 1,8 L). Dzięki zastosowaniu pojemników TERMISIL nie trzeba wyrzucać resztek żywności, która, na przykład, pozostała po obiedzie. Resztki takie można przechowywać w naszych pojemnikach w lodówce lub zamrażarce, a następnie odgrzać w kuchence mikrofalowej albo w piekarniku.