TERMISIL, czyli upominki na Ramadan “Made in Poland”

Naczynia TERMISIL cieszą się popularnością na całym świecie. Znajdują swoich nabywców przez cały rok. Tradycyjnie w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, ulubionym czasem na zakupy naczyń kuchennych są miesiące poprzedzające święta Wielkiejnocy oraz Bożego Narodzenia. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć ciasta wypiekanego w formie TERMISIL. Na wigilijnym stole nie może zabraknąć karpia pieczonego w brytfannie TERMISIL, a do tego – kompotu z suszu serwowanego w dzbanku TERMISIL.

Nasze szkło cieszy się jednak wielką popularnością w krajach Bliskiego Wschodu, w których najbardziej celebrowanym świętem jest oczywiście Ramadan. Podczas trwania Ramadanu od wschodu do zachodu Słońca Muzułmaninowi nie wolno spożywać żadnych pokarmów. Ramadan jest upamiętnieniem objawiania Koranu Mahometowi przez Archanioła Gabriela.

Co roku Ramadan odbywa się w innym terminie, gdyż Ramadan to dziewiąty miesiąc w islamskim kalendarzu księżyca. Gdy po nowiu widoczny jest półksiężyc, zaczyna i kończy się Ramadan. W 2022 roku (1443 rok według kalendarza muzułmańskiego) Ramadan trwał się od 2 kwietnia do niedzieli 1 maja. Podczas Ramadanu, Muzułmanie tradycyjnie obdarowują znajomych upominkami. Naczynia TERMISIL są znakomitym pomysłem na prezent dla wielu mieszkańców Kairu czy Dubaju – szczególną popularnością cieszą się zestawy naczyń do pieczenia oferowane w eleganckich, kolorowych kartonikach. Stąd każdego roku, przed Ramadanem przygotowujemy specjalne promocje dla naszych odbiorców z Bliskiego Wschodu.